گروهی از دانشمندان و پزشکان به تازگی دریافته‌اند که عمل‌های زیبایی نه تنها برای فرد و جامعه ضرر ندارد بلکه بسیار هم مفید است و باعث سلامت روحی و جسمی افراد می‌شود و نقش آنها را در جامعه برجسته می‌کند...

این گروه از دانشمندان و پزشکان با تحقیق روی 30 هزار نفر از اهالی کره زمین به نتایجی درباره عمل‌های زیبایی رسیده‌اند که ترجمه‌ این تحقیق دانشگاهی با اندکی حذف تقدیم می‌شود:

عمل‌های زیبایی به ویژه عمل‌هایی که در آن برجسته‌سازی صورت می‌گیرد، بسیار در برجسته شدن نقش افراد در خانواده و جامعه تاثیر دارد و باعث می‌شود دیگران به نقش برجسته‌ آنها توجه کنند. این افراد که عموما از دیده نشدن در جامعه گله دارند، بعد از عمل‌های زیبایی دیگر از این بابت گله نمی‌کنند.


عمل‌های زیبایی به ترویج ازدواج بین جوانان کمک می‌کند. این تحقیقات نشان داده است دخترانی که زوایدی در بدن به ویژه در صورت داشته‌اند یک ماه بعد از عمل‌ زیبایی توانسته‌اند شوهر پیدا کنند و بروند خانه‌ بخت.


عمل‌های زیبایی باعث رونق گرفتن مراکز درمانی شده است و به گفته این تحقیق هر عمل زیبایی از لحظه تصمیم به عمل تا دو ماه بعد از آن از 4 تا 17 شغل ایجاد می‌کند که باعث رشد اقتصادی می‌شود.


عمل‌های زیبایی در طول تاریخ باعث توجه مردم به هنرمندان شده است! واکنش مردم بعد از درگذشت مرحوم مایکل جکسون دلیلی برای این ادعاست. لازم به ذکر است مرحوم مذکور در آخرین روزهای عمر، دماغ خود را در اثر عمل‌های زیبایی پی در پی از دست داده بود اما همچنان محبوب مردم بود!


برخی از مردم هستند که اصولا عناصر خبرسازی نیستند و به علت بی‌مایگی و تنبلی هرگز کاری نمی‌کنند تا در فامیل یا محل یا در بین دوستان خبرساز شوند. عمل‌های زیبایی، این دسته از افراد را در صدر اخبار قرار می‌دهد، البته این در صدر قرار گرفتن بسته به جایی که عمل شده متفاوت است و درجه‌بندی دارد که از چاپ ادامه آن معذوریم!


عمل‌های زیبایی باعث ایجاد امید آدم به زندگی می‌شود. مثلا کسی که دندان‌هایش را عمل زیبایی می‌کند، بعد از عمل متوجه می‌شود لب‌هایش زیادی کلفت است یا زیادی نازک است و به دندان‌هایش نمی‌آید، پس می‌رود و لب‌هایش را هم عمل زیبایی می‌کند، بعد از عمل لب متوجه می‌شود گونه‌هایش به لب‌هایش نمی‌آید، پس گونه‌ها را عمل می‌کند، بعد از عمل گونه‌ها متوجه می‌شود ابروهایش مشکل دارد، بعد از ابروها می‌رود سراغ پلک چشم و بعد...


عمل‌های زیبایی قبلا مختص ز‌ن‌ها بود اما حالا همه افراد جامعه از این عمل‌ها می‌کنند و عمل زیبایی را از انحصار جنسیت‌ خاصی خارج کرده‌اند.