اثرات روش‌های غیرجراحی جوان سازی، موقت و كوتاه مدت است

- -نویسنده : محمد جواد بردستانی

 

یك فوق تخصصی آكولوپلاستیك با اشاره به اثر موقت و كوتاه مدت جوان سازی به شیوه غیرجراحی (تزریق فیلر یا ژل و بوتوكس) گفت: طول مدت اثر ژل شش تا 12 ماه و بوتوكس سه تا شش ماه است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دكتر رضا نبیی در حاشیه نوزدهمین كنگره سراسری چشم پزشكی در جمع خبرنگاران با بیان اینكه همواره تغییرات وابسته به سن در صورت و پلك بروز می‌كند به شیوع و استقبال افراد برای دوباره جوان‌سازی اشاره كرد و افزود: بر اساس وضعیت آناتومیك و شكل ابروها می‌توان صورت را بازسازی كرد كه فرد جوانتر و شاداب‌تر نشان دهد.

مسوول كارگاه دوباره جوانسازی به روش‌های جراحی و غیرجراحی با بیان اینكه در شیوه غیرجراحی تزریق بوتوكس عضلات فلج می‌شوند، گفت: در تزریق فیلر (ژل) فضای خالی پر و برگردانده می‌شود.

وی افزود: در روشهای غیر جراحی عوارض متعددی مشاهده شده است كه از آن جمله می‌توان به تزریق ماده به داخل عروق پیشانی (شریان و ورید پیشانی) و انتقال آن به شریان مركزی چشم و نهایتا كوری اشاره كرد.

این فوق تخصص آكولوپلاستیك با بیان اینكه عفونت محل تزریق و حساسیت به ماده تزریق شده از دیگر عوارض روش‌های غیرجراحی دوباره جوانسازی است، گفت: ‌در برخی موارد این روش‌های غیرجراحی علاوه بر زیبایی كاربرد درمانی دارد اما درعین حال این روش‌ها را به هر فردی توصیه نمی‌كنیم.

دكتر نبیی روشهای غیر جراحی را بر جراحی ارجح برشمرد و افزود: در مواردی كه روشهای غیرجراحی كارساز نیست از شیوه جراحی استفاده می‌شود.

وی با بیان اینكه جوان سازی محدودیت سنی ندارد افزود: اما تغییرات در حدود میانسالی ظاهر و بیشتر مراجعین، میانسال هستند اما برای افتادگی ابرو و پف چشم كه غالبا به علت سابقه فامیلی است در سنین پایین مراجعه می‌شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تبریز به استقبال مردم از دوباره جوانسازی و شیوع این روش زیباسازی در میان پزشكان اشاره كرد و افزود: از این رو كارگاهی با موضوع دوباره جوانسازی به روش‌های جراحی و غیر جراحی در نوزدهمین كنگره سراسری چشم پزشكی برگزار می‌شود.
ادامه مطلب
برچسب ها: اثرات روش‌های غیرجراحی جوان سازی ، موقت و كوتاه مدت است ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 9 مهر 1392 07:24 ق.ظ

 

عمل زیبایی می‌کنم؛ پس هستم

- -نویسنده : محمد جواد بردستانی

 

گروهی از دانشمندان و پزشکان به تازگی دریافته‌اند که عمل‌های زیبایی نه تنها برای فرد و جامعه ضرر ندارد بلکه بسیار هم مفید است و باعث سلامت روحی و جسمی افراد می‌شود و نقش آنها را در جامعه برجسته می‌کند...

این گروه از دانشمندان و پزشکان با تحقیق روی 30 هزار نفر از اهالی کره زمین به نتایجی درباره عمل‌های زیبایی رسیده‌اند که ترجمه‌ این تحقیق دانشگاهی با اندکی حذف تقدیم می‌شود:

عمل‌های زیبایی به ویژه عمل‌هایی که در آن برجسته‌سازی صورت می‌گیرد، بسیار در برجسته شدن نقش افراد در خانواده و جامعه تاثیر دارد و باعث می‌شود دیگران به نقش برجسته‌ آنها توجه کنند. این افراد که عموما از دیده نشدن در جامعه گله دارند، بعد از عمل‌های زیبایی دیگر از این بابت گله نمی‌کنند.


عمل‌های زیبایی به ترویج ازدواج بین جوانان کمک می‌کند. این تحقیقات نشان داده است دخترانی که زوایدی در بدن به ویژه در صورت داشته‌اند یک ماه بعد از عمل‌ زیبایی توانسته‌اند شوهر پیدا کنند و بروند خانه‌ بخت.


عمل‌های زیبایی باعث رونق گرفتن مراکز درمانی شده است و به گفته این تحقیق هر عمل زیبایی از لحظه تصمیم به عمل تا دو ماه بعد از آن از 4 تا 17 شغل ایجاد می‌کند که باعث رشد اقتصادی می‌شود.


عمل‌های زیبایی در طول تاریخ باعث توجه مردم به هنرمندان شده است! واکنش مردم بعد از درگذشت مرحوم مایکل جکسون دلیلی برای این ادعاست. لازم به ذکر است مرحوم مذکور در آخرین روزهای عمر، دماغ خود را در اثر عمل‌های زیبایی پی در پی از دست داده بود اما همچنان محبوب مردم بود!


برخی از مردم هستند که اصولا عناصر خبرسازی نیستند و به علت بی‌مایگی و تنبلی هرگز کاری نمی‌کنند تا در فامیل یا محل یا در بین دوستان خبرساز شوند. عمل‌های زیبایی، این دسته از افراد را در صدر اخبار قرار می‌دهد، البته این در صدر قرار گرفتن بسته به جایی که عمل شده متفاوت است و درجه‌بندی دارد که از چاپ ادامه آن معذوریم!


عمل‌های زیبایی باعث ایجاد امید آدم به زندگی می‌شود. مثلا کسی که دندان‌هایش را عمل زیبایی می‌کند، بعد از عمل متوجه می‌شود لب‌هایش زیادی کلفت است یا زیادی نازک است و به دندان‌هایش نمی‌آید، پس می‌رود و لب‌هایش را هم عمل زیبایی می‌کند، بعد از عمل لب متوجه می‌شود گونه‌هایش به لب‌هایش نمی‌آید، پس گونه‌ها را عمل می‌کند، بعد از عمل گونه‌ها متوجه می‌شود ابروهایش مشکل دارد، بعد از ابروها می‌رود سراغ پلک چشم و بعد...


عمل‌های زیبایی قبلا مختص ز‌ن‌ها بود اما حالا همه افراد جامعه از این عمل‌ها می‌کنند و عمل زیبایی را از انحصار جنسیت‌ خاصی خارج کرده‌اند.

برچسب ها: عمل زیبایی می‌کنم؛ پس هستم ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 9 مهر 1392 07:07 ق.ظ

 

بازسازی سینه پس از درمان سرطان

- -نویسنده : محمد جواد بردستانی

 

نویسنده : دكتر نسرین السادات علوی ، متخصص جراحی عمومی و جراحی سینه

باز سازی سینه بعد از عمل جراحی :

با وجود اینكه در حال حاضر به دلیل مراجعه بانوان در مراحل اولیه(كه توده كوچك است و این اجازه را به پزشكان میدهد كه بدون برداشتن كامل سینه سرطان این عضو را درمان كنند)، كمتر مجبور به برداشتن سینه برای درمان سرطان سینه میشویم، اما گاهی مواقع به دلیل بزرگ بودن توده یا خصوصیات و نحوه‌ی رشد آن نمیتوان سینه را نگه داشت و برداشتن كامل سینه لازم میشود. در این مواقع میتوان در صورت تمایل بیمار اقدام به باز سازی سینه كرد.در اینجا به سؤالاتی که معمولاً در ابن مورد پرسیده میشود اشاره میکنیم.
* بهترین موقع برای باز سازی سینه پس از درمان چه موقعی است؟

بازسازی گاهی بلا فاصله پس از عمل جراحی و یا همزمان با عمل جراحی برداشتن سینه قابل انجام است اما اگرپس از عمل نیاز به انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی ( اصطلاحاً برق گذاشتن) باشد بهتر است كه باز سازی تا 6 ماه پس ازاتمام كلیه‌ی درمانها به تعویق بیفتد.اگر خانمی پس از گذشت چند سال از عمل جراحی به فكر بازسازی بیفتد نیز این كار قابل انجام است و گذشت زمان مشكلی برای بازسازی ایجاد نمیكند.

* نحوه‌ی انجام بازسازی چگونه است؟

بازسازی سینه را میتوان با استفاده از نسج خود بیمار یا با استفاده از پروتزهای مصنوعی انجام داد. این پروتزها كه از مواد مخصوص و سازگار با نسج بدن ساخته شده اند زیر پوست یا عضله گذاشته میشوند.بعضی مواقع برای اینكه پوست به اصطلاح جا باز كند و برای جای گیری پروتز مناسب باشد ابتدا پوست با استفاده از متسع كننده‌ها به مرور زمان متسع میشود و سپس پروتز دائمی زیر آن قرار داده میشود. این متسع كننده ها مانند یك بادكنك خالی هستند كه هر هفته مقداری مایع داخل آنها تزریق میشود و بدون ایجاد مشكلی به تدریج باعث جا باز كردن پوست میشوند.

هنگامی كه به تشخیص پزشك استفاده از نسج خود بیمار ارجح باشد ، قسمتی از چربی و عضله‌ی شكم یا پشت بیمار به همراه عروق خونی آن ،به جای خالی سینه منتقل میشودو پس از گذشت مدتی سرسینه و هاله‌ی قهوه‌ای آن به صورت سرپائی بازسازی میشود.

منبع : بانوی سالم

برچسب ها: بازسازی سینه پس از درمان سرطان ،
آخرین ویرایش: - -

 

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو