پرسنل اطاق عمل ها و یک دنیا درد دل

یکشنبه 19 اردیبهشت 1389 11:40 ق.ظنویسنده : علی رضا بحرینی

 

 

پرسنل پرستاری اطاق عمل ها  بر خلاف دیگر پرسنل پرستاری دارای مشکلات سخت و خطرات عمده و وسیعی در رابطه با شغل خود می باشند در سال های گذشته از عمر مطالبات صنفی توجه خاصی به این قشر نگردیده و چه بسا به فراموشی سپرده شده اند.

 

بر اساس اطلاعیه بین المللی در خصوص مخاطرات شغلی کادر پرستاری اطاق عمل ها ، مهمترین خطرات كاری برای پرستاران اطاق عمل ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با عمل جراحی ، بریدگی، زخم، خراشیدگی ها، سوزش و ناراحتی های ناشی از استفاده سرنگها، چاقو و وسایل تیز جراحی ، در معرض قرار گرفتن با گازهای بیهوشی، داروها و اشعه رادیواكتیو ، آسیب رساندن به پوست ، غشاهای مخاطی و سیستم تنفسی بر اثر استفاده از مستمر از مواد ضدعفونی و استریلیزاسیون ، سوختگی بر اثر تماس با سطوح داغ و تجهیزات الكتریكی معیوب ، در معرض استرسها و اضطرابها و خستگی ها به خاطر كار شیفتی، كارشبانه و سایر فاكتورهای روانی و سازمانی  ، دچار شدن به مشكلات عضلانی اسكلتی و دردهای پشت (كمر درد) به خاطر حمل و جابجایی بیماران سنگین وزن، كار  مداوم و در صورتیكه در حالت ایستاده یا قدم زدن باشد می تواند سبب فرسودگی و مشكلات زانو و ساق شود.

بقیه مشكلات را در ادامه مطلب بخونید!!
آخرین ویرایش: - -

 

ایران دومین کشور تولیدکننده دریچه قلب در جهان شد

یکشنبه 19 اردیبهشت 1389 10:20 ق.ظنویسنده : علی رضا بحرینی

 
خط تولید ایمپلنت‌های قلبی و عروقی که چندی پیش با حضور رئیس جمهور در کیش افتتاح شد، ایران را پس از آمریکا، به عنوان دومین کشور دارای توانایی ساخت این دریچه‌های قلب در دنیا مطرح کرد.به گزارش شبکه ایران از خبرگزاری‌ها، خط تولید ایمپلنت‌های قلبی و عروقی، با حضو رئیس جمهوری اسلامی ایران در شرکت همانندسازی بافت کیش افتتاح شد.
با افتتاح این خط تولید، ایران پس از  آمریکا، دومین کشوری است که به توانایی ساخت این دریچه‌های قلب دست پیدا می‌کند. در حال حاضر شرکت‌های اروپایی تحت لیسانس شرکت آمریکایی این محصول را تولید می‌کنند.
این خط تولید می‌تواند نزدیک به ۲۱۰۰ دریچه قلب در سال تولید کند که علاوه بر تامین نیاز داخلی، بخش قابل توجهی از نیازهای بازارهای بین المللی را نیز  تامین کند.
قیمت مشابه خارجی این دریچه قلب، نزدیک به هفت هزار دلار است که نمونه ایرانی آن تنها ۲۸۰۰ دلار قیمت دارد.
۴۵ درصد از سرمایه این مجموعه تولیدی متعلق به سازمان گسترش و توسعه صنایع ایران و ۵۵ درصد آن نیز متعلق به بخش خصوصی است.
سرمایه اولیه ساخت این کارخانه نزدیک به ۱۹ میلیارد ریال بوده است؛ پیش از این نیز، تولید ایمپلنت‌های استخوانی در این مجموعه آغاز شده بود.

آخرین ویرایش: یکشنبه 19 اردیبهشت 1389 11:22 ق.ظ

 

زور ازمایی

چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389 12:43 ب.ظنویسنده : حمید اسماعیلی

 


آخرین ویرایش: - -

 

دانلود كلیپ جراحی تومور های مختلف!!!!

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 10:10 ق.ظنویسنده : محمد جواد بردستانی

 

سلام امروز 5 تا كلیپ جراحی گزاشتم حتما دانلود كنید!!!

البته  انگار مریض هاش عمرشون رو دادن به شما

اگه عمل جراحی خاصی مورد نظرتان بود در قسمت نظرات بنویسید تا پیداش كنم.

كلیه حقوق قالب متعلق به دانشجویان اتاق عمل 88 بوشهر می باشد


آخرین ویرایش: یکشنبه 19 اردیبهشت 1389 10:33 ق.ظ

 

كفش‌های پاشنه بلند با پنجه‌های باریك نپوشید

یکشنبه 12 اردیبهشت 1389 12:20 ب.ظنویسنده : محمد جواد بردستانی

 

جراح ومتخصص ارتوپدی گرایش اخیر زنان به مد را باعث بروز عواقب بد برای پاها ذكركرد وگفت: كفش‌های پاشنه بلند باپنجه‌های بسیارباریك مشكلات عدیده‌ای را ایجاد كرده و پا را ازحالت طبیعی خود خارج می‌كند.

دكتر”منوچهر علیزاده” روز سه‌شنبه درگفت وگو با ایرنا با اشاره به اینكه كفش‌های پنجه‌تیز با پاشنه‌های ‪۱۰‬تا‪۱۲‬سانتیمترمزیت قابل ذكری‌به‌همراه ندارند، افزود: كفش‌های پاشنه بلند باعث كوتاه شدن تاندون آشیل می‌شود و ازسوی دیگر چون چنین كفش‌هایی وزن بدن را به‌طور نامتناسب به قسمت برجسته روی پا منتقل می‌كنند باعث مخدوش شدن تعادل وتوازن عملكرد پاها نیز خواهند شد.

وی اظهار داشت: كفش‌های پاشنه بلند، همچنین سطح تماس پا با زمین را كاهش می‌دهد و با سرازیركردن مسیر پنجه‌ها باعث چرخش پاها به‌سمت داخل شده و صاحب كفش را به شدت در معرض پیچ خوردگی مچ پا قرار می‌دهد.

وی باذكراینكه پاشنه پاوفرم خاص كف پا به عنوان یك ضربه گیر عمل می‌كند، گفت : وقتی پا به زمین می‌خورد فشار آن ‪ ۲۵‬برابر وزن بدن خواهد بود كه بد گذاشتن پاشنه بر روی زمین،فشاررا به‌استخوان‌های بالایی بدن منتقل و كمردرد، گردن درد و زانو درد از نتایج آن است.

دكتر علیزاده بهترین كفش برای تامین سلامتی پا را كفشی دانست كه از شكل طبیعی پا تبعیت كند و درعین حال كه ازقوس‌های پا حفاظت می‌كند، در قسمت تخت كفش و در زیر پنجه‌های پا انعطاف پذیر باشد.

وی گفت:یك كفش خوب باید كفی نسبتا صاف داشته باشد و به صورتی طراحی شود كه پاشنه پا به راحتی در آن جای گیرد.

ادامه مطلب را از دست ندهید....
آخرین ویرایش: - -

 

تبریك به علی بحرینی

یکشنبه 12 اردیبهشت 1389 12:05 ب.ظنویسنده : محمد جواد بردستانی

 

علی جان...

ازدواجت مبارك، دعا می كنم خداوند تو و همسرت را در مسیر كامل شدن یاری نماید.

از صمیم قلب امیدوارم زندگیتان رنگ خدایی بگیرد و همانی شوید كه برایش آفریده شده اید.

ازطرف برو بچ اتاق عمل 88

 


آخرین ویرایش: - -

 

کلیپ بخیه زدن جدید

دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 11:52 ق.ظنویسنده : محمد جواد بردستانی

 

آخرین ویرایش: - -

 

كلیپ عمل جراحی گوش

دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 11:01 ق.ظنویسنده : محمد جواد بردستانی

 

آخرین ویرایش: دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 11:09 ق.ظ

 

یک نشریه معتبر انگلیسی به بررسی عمل جراحی زیبایی بینی در ایران پرداخته است

شنبه 4 اردیبهشت 1389 11:09 ق.ظنویسنده : محمد جواد بردستانی

 
به گزارش سرویس بین الملل «فردا»، مجله انگلیسی نیو استیت من درجدیدترین شماره خود می آورد:«در سالهای اخیر، ایران «پایتخت عمل جراحی بینی جهان» نام گرفته است. آمارها نیز بی نظیر اند:در سال 2006، حدود 35 هزار عمل زیبایی بینی فقط در تهران انجام شد، در حالیکه در انگلستان 6 هزار عمل صورت گرفت.»

این نشریه مدعی می شود که :«رسانه های غربی این آمار و ارقام را سندی بر تجاوز غرب گرایی به ایران می دانند: ایرانیان خواهان دریافت زیبایی هالیوودی اند و نه نظم ایران!»

بنابر این گزارش، تحقیقی از دانشگاه آکسفورد این نظریه را رد می کند. سارا لنیان، یک ایرانی متولد انگلیس، با بیش از 40 جراح پلاستیک و بیمار دیدار کرده است و یافته های وی هیجان برانگیز است. وی می گوید:" با وجود اینکه اکثر بیماران رینو پلاستی (عمل جراحی بینی)، سکولار هستند اما از نظام اسلامی ایران نیز حمایت می کنند".»
ادامه مطلب فراموش نشه!!!
آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic